سفارش تبلیغ
صبا
آن که بر اثر هر گناهی از برادرانش کناره گیری کند، دوستانش کم شوند . [امام علی علیه السلام]
لوگوی وبلاگ
 

آمار و اطلاعات

بازدید امروز :6
بازدید دیروز :8
کل بازدید :58380
تعداد کل یاداشته ها : 106
97/11/3
9:3 ع

حاج محمود خدائیحاج محمود خدائیباغ محتشمچشم شیشه ایچشم شیشه ایچشم شیشه ایچشم شیشه ایچشم شیشه ای

کربلایی محتشم  برای مردم روستای گازار نامی آشناست آن مرحوم که چندین سال پیش از دنیا رفته زمینی در بالای ده داشت که چند درخت عناب در آن خود نمایی میکرد واین مرحوم از مال دنیا همین باغ را داشت وبه آن خیلی علاقه مند بود.بعد از مرگ کربلایی محتشم هاشمی زمین باغ ایشان را برای بنای ساختمان بیمارستان در اختیار مرحوم حاج محمود خدائی قراردادن.روحشان شاد.

بیمارستان روستای گازاربا تحت پوشش 17 روستا با جمعیت3545نفراز در مانگاهای فعال استان خراسان جنوبی میباشد.

مرحوم حاج محمود خدائی گرچه بیشتر عمر خود را در تهران سپری کرد ولی شخصیتی وطن پرست ودوست دار محل تولد خود بود .ایشان درسالهای اواخر عمر خود تصمیم به ساخت این بنا را گرفتن .وبا پشتکار وتلاش خستگی ناپذیر موفق به ساخت این مرکز بهداشتی درمانی  شدن ودرسال 1380مورد بهره برداری قرارگرفت.


مرکز درمانی روستای گازار هم اکنون با دارا بودن یک پزشک عمومی ودو کاردان بهداشت ویک بهداشت محیط ویک داروخانه چی ویک ماما وبخش آزمایشگاه ودندان پزشکی افتخارات بزرگی در راستای سلامت مردم منطقه  ایجاد کر ده است.

روستا های مهموئی واسنان وساقدر وبویک وتعدای از روستاهای اطراف تحت پوشش درمانی این مرکز میباشد .طبق گفته یکی از
 پرسنل این مرکز  بیشترین افراد مبتلابه فشار خون به تعداد60نفرو40نفر دیا بتی در روستای گازار با توجه به مسن بودن مردم روستا قراردارند وبیشتری مراجه کننده از روستای مهموئی  میباشد.روزانه بین 40تا50نفر مراجه کننده ازروستاهای اطراف به این مرکز می باشد .


  
  

چشم شیشه ای

دفتر مخابرات روستای گازار پس از ده ها سال فعالیت هم اکنون  با 480 مشترک روستایی و30مشترک اینتر نت پرسرعت وانجام کلیه خدمات پستی درخدمت اهالی منطقه می باشد.


  
  

مخابرات روستای گازارچشم شیشه ای

با فعال شدن پست بانک در روستای گازار مشکلات زیادی از مردم روستا را در راستای دولت الکترونیک حل کرده وبه گفته مسئول آن مرکز کلیه خدمات بانکی وبین بانکی شبکه شتاب پرداخت حقوق مستمری بگیران وپرداخت یارانه صاحبان حساب مردم روستا وکلیه حواله های اینترنتی دراین مرکز روستایی دردسترس ودرخدمت کشاورزان واهالی این منطقه می باشد.پرداخت قبوض آب وبرق وتلفون وگاز از مشکلات  مردم بود که هم اکنون در این مرکز انجام می شود.


92/6/27::: 11:5 ع
نظر()
  
  
پیامهای عمومی ارسال شده
+ اپوزیسیون =یعنی چه